Sloturi
Sugar Rush

Sugar Rush – Versiunea Demo Gratuită

de Pragmatic Play

Sugar Rush
Sugar Rush
Sugar Rush
RTP
96,50%
Grad de volatilitate
Volatilitate ridicată
Câștigul maxim
5.000x
Grilă de joc
7x7
Căi de câștig
Cluster Pays
Data lansării
30.06.2022

Publicat la 29.09.2026

Plafonul de 5.000x închide imediat runda de Rotiri gratuite

Câștigul maxim în Sugar Rush este plafonat la 5.000x pariul. Plafonul este identic în jocul de bază și în Rotiri gratuite. Dacă o rundă de Rotiri gratuite îl atinge, aceasta se încheie imediat. Rotirile rămase se pierd. Consecința contează aici. Multiplicatorii de poziție pot ajunge la x128, deci plafonul oprește exact acumularea care definește runda de bonus. Lansat în 2022, acest joc a deschis seria Sugar Rush. Poziția lui în familie se citește în cifrele publicate. RTP-ul de 96,50% îl ține la egalitate cu Sugar Rush Xmas. Sugar Rush 1000 și Sugar Rush Super Scatter anunță randamente mai mari. Tema s-a schimbat și ea. Ultimele continuări au părăsit Lumea dulciurilor pentru una culinară. Rulat gratuit, originalul arată seria la punctul ei de plecare. Mecanica de bază: Cluster Pays cu Tumble pe o grilă de 7x7. Volatilitatea este ridicată.

Unde poți juca?

  1. 1XBET 40 de rotiri gratuite se acordă la înregistrare, valabile pe un slot video popular. Alte 20 se adaugă după prima depunere de minimum 50 de unități. Rotirile expiră în 7 zile de la creditare, iar câștigurile intră în contul de bonus. Spre site
18+

Recomandările de mai sus se bazează pe parteneriate comerciale.

Un buget clar înainte de joc te ajută să te distrezi fără riscuri inutile.

Sugar Rush: un Cluster Pays care își arată calculele pe ecran

Cifrele de pe ecran se verifică în reguli

Fiecare câștig din Sugar Rush apare pe ecran ca un calcul deschis. Regulile scrise confirmă exact aceleași cifre. Grila de 7x7 funcționează pe Cluster Pays. Un bloc câștigător cere minimum cinci simboluri identice, legate orizontal sau vertical. Liniile de plată lipsesc complet. La fiecare câștig, un panou lateral listează blocul, multiplicatorul și suma. Valorile de bază din panou coincid cu tabelul de plăți. Etichetele x2 și x4 lipite pe celule explică diferența rămasă. Prezentarea și documentația spun aceeași poveste. Decorul aparține Lumii dulciurilor, dar cabinetul de bomboane este doar ambalaj. Sub el funcționează un joc care își expune mecanica.

Bucla Tumble și Multiplicator din jocul de bază

Mecanica centrală leagă Tumble de Multiplicator. Blocurile câștigătoare plătesc și apoi dispar. Simbolurile rămase cad, iar altele noi umplu grila. Prima explozie pe o poziție doar o marchează. A doua explozie pe aceeași poziție adaugă x2. Fiecare explozie nouă dublează valoarea, până la x128. Un bloc peste mai multe poziții marcate adună multiplicatorii, nu îi înmulțește. Jocul nu are simbol Wild. Totul depinde de blocuri și de pozițiile lor. La finalul secvenței, grila se curăță complet. Documentația surprinde etichete x2 și x4 pe aceeași coloană, cu totalul rotirii de $6.00. O singură rotire demo arată întregul ciclu. Cât de des apar blocurile mari nu se vede însă dintr-o sesiune.

Aceleași poziții marcate, două reguli de resetare

DimensiuneJoc de bazăRotiri gratuite
Resetarea pozițiilor marcateLa finalul fiecărei rotiriLa finalul întregii runde
Creșterea multiplicatoruluix2, apoi dublare până la x128Aceeași regulă, până la x128
Multiplicator maxim observatx4 pe o coloanăx20 în rotirea finală documentată
Câștig documentat cu multiplicator$6.00 pe o rotire$120.00 pentru un bloc de 12 la x20

Ce confirmă runda bonus și ce rămâne nedeclarat

Runda de Rotiri gratuite cere minimum trei simboluri Scatter oriunde pe grilă. Trei Scatter aduc zece rotiri, iar șapte aduc treizeci. Retriggerarea folosește același tabel. Cumpărarea rundei costă 100x miza curentă. Numărul de Scatter primiți este aleatoriu, între trei și șapte. Soldul rămâne neschimbat pe toată durata rundei. Câștigul se adaugă abia la final, cum anunță și regulile. Plafonul de 5.000x miza încheie imediat runda, în ambele moduri. Volatilitate ridicată este afișată cu cinci fulgere din cinci. RTP-ul publicat este 96.50%, identic și la cumpărare. Două detalii rămân nedeclarate: ponderile rolelor speciale și pragul mesajelor de tip NICE. Sugar Rush 1000 și Sugar Rush Super Scatter publică un RTP mai mare. O sesiune gratuită arată cum se joacă acest slot, nu cât de des plătește.

Previzualizări ale slotului

Ce simboluri și plăți conține jocul

Pictogramă Rol x5x6x7x8x9x10x11x12x13x14x15x3x4
Pink round lollipop/gumballHigh1,001,501,752,002,505,007,5015,0035,0070,00150,00
Orange heart-shaped jelly candyHigh0,751,001,251,502,004,006,0012,5030,0060,00100,00
Purple/magenta jelly beanHigh0,500,751,001,251,503,004,5010,0020,0040,0060,00
Green star-shaped candyHigh0,400,500,751,001,252,003,005,0010,0020,0040,00
Red gummy bearLow0,300,400,500,751,001,502,503,508,0015,0030,00
Purple/violet gummy bearLow0,250,300,400,500,751,252,003,006,0012,0025,00
Orange/gold gummy bearLow0,200,250,300,400,501,001,502,505,0010,0020,00
SCATTERScatter15,0020,0030,0010,0012,00

Compatibilitate cu dispozitivele

Funcție autoplay
Da

Modalități de plasare a pariurilor

Bet minim
0,20
Miza maximă
240,00
Monedă
USD

Universul vizual al jocului

Lumea dulciurilor

Caracteristici

Cluster PaysRotiri gratuite
MultiplicatorScatter
Tumble

Despre bonusuri

Bonus cumpărabilDa
Buy Free Spinscost 100,00x

Verdictul editorilor

Ce ne-a plăcutÎn rotirile gratuite, multiplicatorii rămân pe grilă și cresc până la x128; câștigurile târzii contează cel mai mult.
Ce ne-a plăcutRTP-ul de 96.50% rămâne același și la cumpărarea bonusului, deci prețul de 100x nu schimbă matematica jocului.
Ce ne-a plăcutCumpărarea pentru 100x pariul permite testarea directă în demo a rundei decisive, fără așteptarea celor 3 scattere.
Aspecte negativeVolatilitatea ridicată aduce serii lungi fără plăți, iar pragul de 5 simboluri pe cluster rarefiază câștigurile mici.

Valoarea lui Sugar Rush stă într-o singură rundă: rotirile gratuite cu multiplicatori persistenți. Jocul de bază doar așteaptă declanșarea ei. O rulare gratuită arată cât de rar vin scatterele și cum se construiește grila, dar nu reproduce presiunea plafonului de 5000x. Se potrivește cui acceptă pauze lungi pentru un final concentrat.