Sloturi
Fruit Party

Fruit Party: cum funcționează acest slot de la Pragmatic Play

de Pragmatic Play

Fruit Party
Fruit Party
Fruit Party
RTP
96,47%
Grad de volatilitate
Volatilitate ridicată
Câștigul maxim
5.000x
Grilă de joc
7x7
Căi de câștig
Cluster Pays
Data lansării
28.05.2020

Publicat la 12.10.2026

Multiplicatorii din Fruit Party decid rundele în Rotirile gratuite

Fruit Party nu are simbol Wild. Absența lui se simte imediat pe grila 7x7. Cluster Pays cere minimum cinci simboluri legate, iar plata de bază rămâne mică. Greul cade pe Multiplicator. Fiecare simbol dintr-un bloc câștigător poate purta x2, iar plăcuțele se înmulțesc între ele până la 256x. În Rotiri gratuite apar și plăcuțe x4, cu frecvență mai mare. Acolo se decid rundele, nu în jocul de bază. Volatilitate ridicată înseamnă că acele plăcuțe lipsesc multe rotiri la rând. Un parcurs demo arată exact acest lucru: cât de rar se aliniază multiplicatorii și ce valoare reală are capul de 5000x mizei. Gratuit, riscul e zero, iar concluzia rămâne validă și la primul depozit.

Unde poți juca?

  1. 1XBET 40 de rotiri gratuite se acordă la înregistrare, valabile pe un slot video popular. Alte 20 se adaugă după prima depunere de minimum 50 de unități. Rotirile expiră în 7 zile de la creditare, iar câștigurile intră în contul de bonus. Spre site
18+

Recomandările de mai sus se bazează pe parteneriate comerciale.

Un buget clar înainte de joc te ajută să te distrezi fără riscuri inutile.

Fruit Party: cifre dure într-un peisaj de bomboane

Decorul promite joacă, cifrele cer atenție

Fruit Party arată ca o reclamă la bomboane, dar se declară joc cu Volatilitate ridicată. Dealuri pastelate și ciuperci-guma împart ecranul de prezentare cu cinci fulgere galbene din cinci. Regulile completează tabloul: RTP 96.47%, câștig limitat la 5000x pariul, Multiplicator de cel mult 256x pe un bloc. Contrastul este real și util editorial. Aspectul vesel nu maschează matematica. Jocul își declară termenii înainte de primul spin. Raritatea câștigurilor mari este scrisă, nu sugerată. Într-o rulare demo, întregul contract se citește fără nicio miză. Prezentarea și documentația spun același lucru.

Ecranul calculează exact ce promit regulile

Mecanica este Cluster Pays: minimum cinci simboluri legate orizontal sau vertical. Funcția Tumble elimină blocurile câștigătoare și reumple grila 7x7 până la epuizarea combinațiilor. În jocul de bază, fiecare simbol dintr-un bloc poate purta o plăcuță x2. Plăcuțele se înmulțesc între ele, până la plafonul de 256x. Un cadru înregistrat arată șase plăcuțe x2 pe un bloc de prune. Bannerul afișează X64, iar rândul de detaliu notează calculul complet: $3.00 x64 = $192.00. Jocul nu cere încredere oarbă. Aritmetica regulilor apare vizibil pe ecran. Rularea demo face acest circuit lizibil din primele rotiri.

Rotiri gratuite: schimbarea de stare, punct cu punct

  • Trei sau mai multe simboluri Scatter pornesc runda, mereu cu 10 rotiri, indiferent de numărul lor.
  • La redeclanșare numărul contează: între 3 și 7 Scatter adaugă de la 10 la 14 rotiri.
  • Plăcuțele Multiplicator devin x2 sau x4, iar șansa lor de apariție crește.
  • Fundalul trece de la scena de zi la o noapte violet, semnal vizual al noii matematice.
  • Cumpărarea rundei costă 100x pariul și oferă exact declanșarea naturală, fără treaptă suplimentară.
  • Dacă câștigul atinge 5000x pariul, runda se termină imediat, iar rotirile rămase se pierd.

Ce nu poate confirma o rulare gratuită

Rularea demo arată ritmul funcției Tumble și frecvența plăcuțelor. Nu poate arăta rata de return. RTP 96.47% este o valoare teoretică, valabilă pe termen lung. Plafonul de 256x este scris în reguli, dar capturile analizate au ajuns doar la x64. Pragul de 5000x nu apare în nicio înregistrare. Nici mecanismul exact al plăcuțelor nu este lămurit: celulă proprie sau insignă pe fruct. Pe bani reali intră în joc și intervalul de pariere, de la $0.20 la $240.00. Continuarea Fruit Party 2, apărută în 2021, publică o rată de return mai mare. Diferența aceasta se citește, nu se simte la joc.

Previzualizări ale slotului

Ce simboluri și plăți conține jocul

Pictogramă Rol x5x6x7x8x9x10x11x12x13x14x15
StrawberryHigh1,001,501,752,002,505,007,5015,0035,0070,00150,00
OrangeHigh0,751,001,251,502,004,006,0012,5030,0060,00100,00
Green appleHigh0,500,751,001,251,503,004,5010,0025,0050,0090,00
Blue grapesHigh0,400,500,751,001,252,003,005,0020,0040,0080,00
Purple plumLow0,300,400,500,751,001,502,503,5015,0030,0060,00
StarLow0,250,300,400,500,751,252,003,0010,0020,0040,00
HeartLow0,200,200,250,400,501,001,502,505,0010,0020,00
SCATTERScatter

Compatibilitate cu dispozitivele

Funcție autoplay
Da

Modalități de plasare a pariurilor

Bet minim
0,20
Miza maximă
240,00
Monedă
USD

Universul vizual al jocului

Lumea culinarăFructe

Caracteristici

Cluster PaysRotiri gratuite
MultiplicatorScatter
Tumble

Despre bonusuri

Bonus cumpărabilDa
Free Spinscost 100,00x

Verdictul editorilor

Ce ne-a plăcutMultiplicatorii se combina pana la 256x pe un bloc, deci un cluster banal poate deveni un castig serios.
Ce ne-a plăcutFunctia Tumble inlantuie mai multe castiguri dintr-o singura rotire, fara cost suplimentar.
Ce ne-a plăcutIn rotirile gratuite apar placi de 4x mai des, ceea ce justifica asteptarea rundei bonus.
Aspecte negativeFara simbol Wild, blocurile depind doar de adiacenta, iar rotirile moarte sunt frecvente la volatilitate ridicata.
Aspecte negativeCastigul maxim este plafonat la 5000x, iar runda se inchide imediat la atingerea pragului.

Fruit Party este un slot de clustere 7x7 care rasplataste rabdarea: baza plateste rar, iar valoarea reala vine din multiplicatori cumulati si din runda de rotiri gratuite. Varianta demo arata exact cat de secetoasa poate fi baza si cat de mult conteaza placile de multiplicare, inainte ca un prim depozit sa intre in discutie.

Alte titluri asemănătoare