Sloturi
Sugar Rush 1000

Sugar Rush 1000 – recenzie editorială

de Pragmatic Play

Sugar Rush 1000
Sugar Rush 1000
Sugar Rush 1000
RTP
96,53%
Grad de volatilitate
Volatilitate ridicată
Câștigul maxim
25.000x
Grilă de joc
7x7
Căi de câștig
Cluster Pays
Data lansării
18.03.2024

Publicat la 21.09.2026

Bonusul Super costă 500x și pornește cu toate celulele marcate

Două butoane de cumpărare flanchează grila de 7×7, dar nu vând același joc. Primul aduce Rotiri gratuite obișnuite pentru 100x pariul. Al doilea costă 500x și modifică starea de start. Cele 49 de celule primesc un Multiplicator x2 înainte de prima rotire. Diferența este structurală, nu cosmetică. Orice explozie pe un loc marcat sare direct la x4. Dublarea continuă apoi spre x1024. Varianta Super nu apare natural niciodată. Simbolul Scatter deschide doar runda obișnuită. Cumpărarea scumpă este singura poartă spre grila integral marcată. Sesiunea documentată arată și reversul: 1.000 de dolari plătiți, 149,60 dolari returnați după zece rotiri. Tumble și Cluster Pays funcționează identic în ambele variante. Nici prețul maxim nu schimbă eticheta: Volatilitate ridicată.

Unde poți juca?

  1. 1XBET 40 de rotiri gratuite se acordă la înregistrare, valabile pe un slot video popular. Alte 20 se adaugă după prima depunere de minimum 50 de unități. Rotirile expiră în 7 zile de la creditare, iar câștigurile intră în contul de bonus. Spre site
18+

Recomandările de mai sus se bazează pe parteneriate comerciale.

Un buget clar înainte de joc te ajută să te distrezi fără riscuri inutile.

Sugar Rush 1000: grila ține minte ce jucătorul nu controlează

Unde se termină controlul jucătorului

Decizia jucătorului se încheie exact acolo unde începe jocul propriu-zis. Butonul de rotire este ultimul punct de control direct. După apăsare, grila de 7×7 rezolvă singură fiecare etapă. Plățile rulează pe Cluster Pays: minimum 5 simboluri identice, conectate orizontal sau vertical. Clusterele câștigătoare explodează, iar Tumble lasă alte simboluri să cadă de sus. Lanțul continuă până nu mai apare nicio combinație, apoi toate câștigurile se adună. Autoplay preia și acest gest, pentru până la 100 de rotiri consecutive. Eticheta oficială este Volatilitate ridicată, cinci fulgere din cinci.

Multiplicatorul este memoria grilei

Fiecare explozie marchează celula pe care a avut loc. A doua explozie pe același loc adaugă un Multiplicator de x2. Fiecare explozie nouă îl dublează, până la cel mult x1024. Dacă un cluster atinge mai multe celule marcate, multiplicatorii se adună. În jocul de bază, marcajele dispar la sfârșitul lanțului de Tumble. În Rotiri gratuite, ele rămân pe grilă până la finalul rundei și pot crește de la o rotire la alta. Diferența schimbă natura feedbackului. În jocul de bază, el confirmă un moment. În rundă, el construiește o stare vizibilă. Capturile documentate arată multiplicatori de x64 și x54 în aceeași rundă Super. Nimic din această acumulare nu se alege. Celulele lovite de două ori rămân o chestiune de tragere.

Controlul se cumpără, incertitudinea nu

Două butoane din panoul stâng vând accesul direct la runde. BUY FREE SPINS costă 100x pariul total. BUY Super FREE SPINS costă 500x pariul total. Runda Super pornește cu toate cele 49 de celule deja marcate la x2. Numărul de rotiri rămâne însă o tragere. Pe rotirea declanșatoare cad între 3 și 7 simboluri Scatter, pentru 10 până la 30 de rotiri. RTP-ul publicat scade ușor prin cumpărare. Jocul de bază are 96,53%. Cumpărarea Rotirilor gratuite are 96,52%, varianta Super 96,44%. Runda Super documentată ilustrează limita acestui control. La pariu de 2 $, cumpărarea a costat 1.000 $ pentru 10 rotiri. Câștigul total al rundei a fost de 149,60 $. Cumpărarea fixează starea de start, nu și rezultatul.

Feedbackul descrie totul, nu schimbă nimic

  • Un panou pe grilă listează fiecare cluster al etapei curente: dimensiune, simbol, Multiplicator și sumă.
  • Bara de jos scrie calculul complet, de forma 1,00 $ x 64 = 64,00 $, pentru clusterul activ.
  • Totalul WIN crește vizibil pe parcursul întregului lanț de Tumble.
  • Fiecare mod are alt fond: lavandă în jocul de bază, violet în Rotiri gratuite, roz aprins în varianta Super.
  • Contorul de rotiri rămase și plăcile aurii de pe celule disting modurile și fără diferența de culoare.
  • Cei trei ursuleți de gumă au aceeași formă; doar culoarea îi diferențiază, ceea ce slăbește citirea rapidă.

Plafonul, seria și două puncte nedocumentate

Ultima instanță este plafonul de 25.000x din pariu. El contează totalul pe rundă, nu rotirea separată. La atingerea lui, runda se încheie imediat, iar rotirile rămase se pierd. Regula se aplică în jocul de bază și în Rotiri gratuite. În seria Sugar Rush, titlul stă peste Sugar Rush și Sugar Rush Xmas la RTP publicat. Sugar Rush Super Scatter stă mai sus. Două puncte rămân deschise. Distribuția simbolurilor pe rolele speciale din rundă nu este publicată. Capturile nu confirmă nici dacă autoplay include limite de pierdere sau de câștig. Controlul oferit de joc se oprește deci în două locuri: la plafon și la ce nu este documentat.

Previzualizări ale slotului

Ce simboluri și plăți conține jocul

Pictogramă Rol x5x6x7x8x9x10x11x12x13x14x15
Pink Round CandyHigh1,001,501,752,002,505,007,5015,0035,0070,00150,00
Orange HeartHigh0,751,001,251,502,004,006,0012,5030,0060,00100,00
Purple BananaHigh0,500,751,001,251,503,004,5010,0020,0040,0060,00
Green StarHigh0,400,500,751,001,252,003,005,0010,0020,0040,00
Red Gummy BearLow0,300,400,500,751,001,502,503,508,0015,0030,00
Purple Gummy BearLow0,250,300,400,500,751,252,003,006,0012,0025,00
Orange Gummy BearLow0,200,250,300,400,501,001,502,505,0010,0020,00
SCATTERScatter

Compatibilitate cu dispozitivele

Funcție autoplay
Da

Modalități de plasare a pariurilor

Bet minim
0,20
Miza maximă
240,00
Monedă
USD

Universul vizual al jocului

Lumea culinară

Caracteristici

Cluster PaysRotiri gratuite
MultiplicatorScatter
Tumble

Despre bonusuri

Bonus cumpărabilDa
Free Spinscost 100,00x
Super Free Spinscost 500,00x

Verdictul editorilor

Ce ne-a plăcutIn rotirile gratuite, multiplicatorii de pozitie raman intre spinuri si cresc prin dublari pana la x1024.
Ce ne-a plăcutPlafonul de castig de 25.000x miza este activ si in jocul de baza, nu doar in runda bonus.
Ce ne-a plăcutRTP-ul ramane aproape intact la cumpararea bonusului: 96,52%, fata de 96,53% din jocul de baza.
Aspecte negativeModul Super, cu multiplicatori x2 pe toate cele 49 de pozitii, se activeaza doar prin plata a 500x miza.

Sugar Rush 1000 isi concentreaza potentialul in rotirile gratuite, unde pozitiile marcate cresc de la un spin la altul. Volatilitatea ridicata aduce pauze lungi intre rezultate. Se potriveste jucatorilor care accepta variatii mari si urmaresc acumularea, nu ritmul constant al jocului de baza.